Systém EyeSight bude letos dostupný i v Evropě

Subaru ve svých vozech prodaných v USA používá asistenta EyeSight už od poloviny roku 2008 a pro letošní rok plánuje jeho uvedení i u modelů v Evropě. EyeSight je druhým párem očí, který neustále sleduje silnici před vozem a vyhodnocuje nebezpečné jízdní situace.

To vše pomocí trojrozměrného snímkování, které pořizují kamery umístěné v horní části předního skla. Systém EyeSight zajišťuje zvukové a vizuální varování řidiče a kromě toho dokáže také automaticky zabrzdit vůz, pokud je to nezbytné a řidič by nestihl sám adekvátně zareagovat. 

Nejnovější verze je vybavena barevnými kamerami, které vidí dále a do větší šířky. Výrazně se také zvýšila rychlost, systém je výkonnější a zároveň přesnější. Velikost kamer se také zmenšila, takže by už za žádných okolností neměli překážet při výhledu z vozidla.

Kamery slouží k rozpoznávání objektů před vozem jako jsou další vozidla, chodci nebo cyklisté a jsou napojeny na další systémy Subaru. Systém EyeSight tak integruje tyto funkce:

 • nouzové brzdění před nehodou
 • adaptivní tempomat
 • varování před opuštěním jízdního pruhu

Pro rok 2015 je v plánu nová verze, která by měla být schopná zastavit vůz až do rychlostí 48 km/h. Adaptivní tempomat zvládne udržovat bezpečnou vzdálenost i konstantní rychlost až do rychlosti 145 km/h. Současná verze nemá problém s brzděním do rychlosti 31 km/h. Pro popojíždění v zácpě je tak naprosto dostačující. 

Systém EyeSight je v USA velmi oblíbený a většina nově prodaných vozů ho už má v sobě integrovaný. Stejný trend se dá očekávat i v Evropě. Subaru tento systém nabízí v modelech Subaru Forester, Subaru Outback a několika modelech určených pouze pro americký trh.

Nikdy nezapomínejte, že všechny systémy jsou pouze pomocníkem řidiče a nejsou náhradou osoby za volantem!

 03.02.2014

Mohlo by vás zajímat

BRZ 2,4 Limited

13.02.2023

zobrazit

PF2023

Přejeme Vám mnoho krásných chvil v příjemné atmosféře Vánoc a do nového roku 2023 přejeme všechno dobré, pevné zdraví, mnoho osobních i pracovních úspěchů!

                                                                                     za AUTWEC

                                                                        Libuše Alblová a Jaroslav Weber

21.12.2022

zobrazit

Představení Subaru Solterra

 • Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou.
 • Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.
 • S uvedením na evropský trh se počítá v polovině roku 2022.

Klíčové vlastnosti Subaru Solterra:

 • Dojezd 530 km ve verzi s pohonem předních kol a 460 km s pohonem všech kol (odhad automobilky před homologací).
 • Světlá výška 210 mm, terénní režim X-Mode s novou funkcí Grip Control (automatická jízda konstantní rychlostí).
 • Verze s pohonem přední nápravy nabídne výkon 150 kW (jeden elektromotor vpředu), ve verzi 4×4 je výkon 160 kW rovnoměrně rozdělen mezi obě nápravy (dva motory o výkonu 80 kW).
 • Solterra nabídne prostornější interiér než Outback (rozvor 2850 mm) při délce blízké Foresteru (rozměry 4690 x 1870 x 1650 mm)
 • Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou.
 • Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.
 • S uvedením na evropský trh se počítá v polovině roku 2022.

11.11.2021

zobrazit

SUBARU Forester e-BOXER OC Olympia Plzeň 5. -14.11. 2021

Rádi bychom Vám představili nový model SUBARU Forester e-BOXER nyní v OC Olympie od 5. - 14.11. 2021

05.11.2021

zobrazit