Systém EyeSight bude letos dostupný i v Evropě

Subaru ve svých vozech prodaných v USA používá asistenta EyeSight už od poloviny roku 2008 a pro letošní rok plánuje jeho uvedení i u modelů v Evropě. EyeSight je druhým párem očí, který neustále sleduje silnici před vozem a vyhodnocuje nebezpečné jízdní situace.

To vše pomocí trojrozměrného snímkování, které pořizují kamery umístěné v horní části předního skla. Systém EyeSight zajišťuje zvukové a vizuální varování řidiče a kromě toho dokáže také automaticky zabrzdit vůz, pokud je to nezbytné a řidič by nestihl sám adekvátně zareagovat. 

Nejnovější verze je vybavena barevnými kamerami, které vidí dále a do větší šířky. Výrazně se také zvýšila rychlost, systém je výkonnější a zároveň přesnější. Velikost kamer se také zmenšila, takže by už za žádných okolností neměli překážet při výhledu z vozidla.

Kamery slouží k rozpoznávání objektů před vozem jako jsou další vozidla, chodci nebo cyklisté a jsou napojeny na další systémy Subaru. Systém EyeSight tak integruje tyto funkce:

  • nouzové brzdění před nehodou
  • adaptivní tempomat
  • varování před opuštěním jízdního pruhu

Pro rok 2015 je v plánu nová verze, která by měla být schopná zastavit vůz až do rychlostí 48 km/h. Adaptivní tempomat zvládne udržovat bezpečnou vzdálenost i konstantní rychlost až do rychlosti 145 km/h. Současná verze nemá problém s brzděním do rychlosti 31 km/h. Pro popojíždění v zácpě je tak naprosto dostačující. 

Systém EyeSight je v USA velmi oblíbený a většina nově prodaných vozů ho už má v sobě integrovaný. Stejný trend se dá očekávat i v Evropě. Subaru tento systém nabízí v modelech Subaru Forester, Subaru Outback a několika modelech určených pouze pro americký trh.

Nikdy nezapomínejte, že všechny systémy jsou pouze pomocníkem řidiče a nejsou náhradou osoby za volantem!

 03.02.2014

Mohlo by vás zajímat

Dovolená 29.7.-9.8.2024

Oznamujeme že od pondělí 29.7. do pátku 9.8.2024 bude servis a prodejna uzavřena z důvodu dovolené.17.07.2024

zobrazit

Výstava vozu SUBARU Forester v NC Olympia Plzeň (červenec 2024)

Dovolujeme si Vás pozvat a představit SUBARU Forester výbava Sport,  který vystavujeme v NC Olympia Plzeň.. nyní u nás v AUTWECu všechyny Forestery se slevou 80.000 Kč.


12.07.2024

zobrazit

Výstava vozu SUBARU Forester v NC Olympia Plzeň

Dovolujeme si Vás pozvat a představit SUBARU Forester výbava Sport,  který vystavujeme v NC Olympia Plzeň

23.02.2024

zobrazit

Nový DEMO vůz SUBARU Outback

Subaru Outback 2,5 Touring .

Rádi Vám tento vůz předvedeme, domluvte si zkušební jízdu na tel. 608 442 000.
Těšíme se na Vás.

22.02.2024

zobrazit