Subaru expozice na 81. mezinárodním autosalonu v Ženevě

SUBARU IMPREZA CONCEPT

Koncept Subaru Impreza je první vývojovou studií svého druhu představenou v rámci nové strategie značky Subaru. Studie svým designovým pojetím naznačuje možné budoucí tvary modelu Impreza a zhmotňuje nový slogan „Jistota v pohybu“ automobilky Subaru. Harmonicky přitom spojuje progresivní design Subaru s jistotou za volantem vozů této značky. Koncept zároveň vyjadřuje jednu ze základních hodnot značky Subaru, kterou je „potěšení z jízdy s pocitem bezpečí“. Vývojová studie Impreza umně spojuje štíhlé tvary, ze kterých vyzařuje dynamika a elegance, s prostorným a velkorysým čtyřmístným interiérem, který je příslibem bezpečných a pohodlných jízdních zážitků.

Hlavní specifikace -

Vnější rozměry (délka x šířka x výška): 4 520 x 1 820 x 1 430 mm
Rozvor:           2 640 mm
Motor:             Nová generace motoru Subaru Boxer- plochý čtyřválec s protiběžnými písty 2,0 l
Převodovka:   Bezestupňová Lineartronic (CVT)
Rozměry pneumatik: 245/40 ZR19
Počet míst:      4

SUBARU TREZIA

Trezia představuje alternativu Subaru k uspokojení rostoucí poptávky po malých a ekologicky šetrných vozů v Evropě. Klíčovou frází pro tento produkt je "Nový kompaktní chytrý vůz", který představuje zcela novou nabídku modelové řadě Subaru a je vnímáno jako první krok do rychle rostoucího segmentu malých MPV. S celkovou délkou méně než 4 m, prostornou kabinou, velkorysým vnitřním a kvalitním interiérem a nízkými hodnotami emisí se nové Subaru nejen minimálně vyrovnává se silnou konkurencí ve třídě malých vozů, ale nezadá si ani s konkurenty z vyšších segmentů. Trezia nabízí vynikající úroveň šetrnosti k životnímu prostředí (s emisemi CO2 113 g/km, spotřeba 4,3 l/100km - motorizace 1.4D) a vysoce citlivé a jisté řízení.

Model Trezia je produktem a výsledkem úspěšného projektu aliance Subaru s Toyota Motor Corporation,  který realizují obě japonské společnosti společně, a ve kterém je Toyota používána jako základní model. Sourozence rozlišuje přepracovaná přední a zadní část vozu spolu s dalšími rysy pro Subaru vlastními. S názvem 'Trezia' (pocházející ze slova 'Treasure = poklad'), bude nový vůz na evropském trhu k dispozici ve dvou motorických variantách - s 1,3l benzínovým motorem a 1,4l přeplňovaným vznětovým motorem.

- Hlavní specifikace -

Vnější rozměry (délka x šířka x výška): 3 995 x 1 695 x 1 595 mm
Rozvor:          2 550 mm
Motor:             zážehový 1,3l DOHC (73 kW) a přeplňovaný vznětový čtyřválec 1,4l (66 kW)

Převodovka:   6 MT (1,3l a 1,4l D); Multimode 6MMT (1,4l D)
Počet míst:      5

 Subaru Rear-Wheel Drive Sports Car je v současné době také součástí společné obchodní aliance s Toyotou.  Na úplně nové platformě nabídne auto základní tradici a technologii Subaru – plochý motor Boxer s protiběžnými písty. Koncept ztělesňuje Subaru know-how ve výrobě boxerem poháněných osobních automobilů, a zároveň naznačuje, jak Subaru navrhuje začlenit tyto odborné znalosti do auta s pohonem zadních kol a přitom stále nabízet pro Subaru tak typické příjemné zážitky z jízdy a řízení.  

O společnosti Fuji Heavy Industries Ltd.

Koncern Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobce automobilů Subaru, je předním japonským výrobcem s dlouhou historií technologických inovací, které se opírají o zkušenosti z letecké divize koncernu. Výroba automobilů je jedním z hlavních pilířů koncernu, ale i ostatní divize HFI – Aerospace, Industrial Products a Eco Technologies – nabízejí širokou paletu produktů od motorových agregátů přes generátory, vozy technické údržby po malá letadla, základní komponenty osobních letadel či větrem poháněných generátorových systémů. FHI si vydobyla celosvětové uznání za technologii stálého pohonu všech kol AWD a ploché motory Subaru s protiběžnými písty. Firma je rovněž na špici vývoje ekologických technologií a zasazuje se o celosvětovou ochranu životního prostředí.

 19.01.2011

Mohlo by vás zajímat

BRZ 2,4 Limited

13.02.2023

zobrazit

PF2023

Přejeme Vám mnoho krásných chvil v příjemné atmosféře Vánoc a do nového roku 2023 přejeme všechno dobré, pevné zdraví, mnoho osobních i pracovních úspěchů!

                                                                                     za AUTWEC

                                                                        Libuše Alblová a Jaroslav Weber

21.12.2022

zobrazit

Představení Subaru Solterra

  • Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou.
  • Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.
  • S uvedením na evropský trh se počítá v polovině roku 2022.

Klíčové vlastnosti Subaru Solterra:

  • Dojezd 530 km ve verzi s pohonem předních kol a 460 km s pohonem všech kol (odhad automobilky před homologací).
  • Světlá výška 210 mm, terénní režim X-Mode s novou funkcí Grip Control (automatická jízda konstantní rychlostí).
  • Verze s pohonem přední nápravy nabídne výkon 150 kW (jeden elektromotor vpředu), ve verzi 4×4 je výkon 160 kW rovnoměrně rozdělen mezi obě nápravy (dva motory o výkonu 80 kW).
  • Solterra nabídne prostornější interiér než Outback (rozvor 2850 mm) při délce blízké Foresteru (rozměry 4690 x 1870 x 1650 mm)
  • Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou.
  • Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.
  • S uvedením na evropský trh se počítá v polovině roku 2022.

11.11.2021

zobrazit

SUBARU Forester e-BOXER OC Olympia Plzeň 5. -14.11. 2021

Rádi bychom Vám představili nový model SUBARU Forester e-BOXER nyní v OC Olympie od 5. - 14.11. 2021

05.11.2021

zobrazit