Pohon všech kol Symmetrical AWD

Loni tomu bylo už 40 let, co se na japonském trhu objevilo první SUBARU se stálým pohonem všech kol. Prvním průkopníkem byl přestavěný model 1000 v provedení kombi a označení 1300G. Už následující rok 1972 byl představen jeho následovník, model Leone, který už měl volitelnou výbavu v podobě pohonu všech kol. 

Výsledkem více než 40 let zdokonalování a vývoje je pohon všech kol Symmetrical AWD. Tento systém prošel mnoha zkouškami v závodech FIA World Rally, aby se ukázali přednosti a výhody systému než půjde do sériové výroby a k zákazníkům. Nejdůležitější pro značku SUBARU je, aby vůz vždy reagoval okamžitě na řidičova přání. To vede k dokonalé kontrole vozu a plynulejšímu řízení. Nejen, že máte skvělý požitek z jízdy, ale také se tím zvyšuje Vaše bezpečí.

Jak ovlivňuje pohon všech kol Symmetrical AWD stabilitu vozu?

Pokud za jízdy potřebujete rychle změnit směr jízdy například při vyhýbání se překážce, tak potřebujete, aby vůz reagoval okamžitě a bez nežádoucích vlivů. Pečlivě uspořádané hnací ústrojí vozů SUBARU je přesně takové a vůz udržuje stabilní i při rychlé změně směru.

Těžké součásti hnacího ústrojí jako převodovka nebo diferenciál ovlivňují chování vozu, a proto jsou u vozů SUBARU umístěni uvnitř rozvory, aby se lépe rozložila hmotnost a vůz byl stabilnější i při náhlých manévrech. Důležité je také celkové vyvážení vozu s nízkým těžištěm, toho je docíleno díky boxer motoru, který konkurence nenabízí. 

 

Přirozená vyrovnanost a rovnováha. Takové jsou vozy SUBARU s pohonem všech kol Symmetrical AWD. Vyzkoušejte si je u nás na předváděcí jízdě, , tel. 608 442 000.

-->

 22.03.2013

Mohlo by vás zajímat

BRZ 2,4 Limited

13.02.2023

zobrazit

PF2023

Přejeme Vám mnoho krásných chvil v příjemné atmosféře Vánoc a do nového roku 2023 přejeme všechno dobré, pevné zdraví, mnoho osobních i pracovních úspěchů!

                                                                                     za AUTWEC

                                                                        Libuše Alblová a Jaroslav Weber

21.12.2022

zobrazit

Představení Subaru Solterra

  • Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou.
  • Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.
  • S uvedením na evropský trh se počítá v polovině roku 2022.

Klíčové vlastnosti Subaru Solterra:

  • Dojezd 530 km ve verzi s pohonem předních kol a 460 km s pohonem všech kol (odhad automobilky před homologací).
  • Světlá výška 210 mm, terénní režim X-Mode s novou funkcí Grip Control (automatická jízda konstantní rychlostí).
  • Verze s pohonem přední nápravy nabídne výkon 150 kW (jeden elektromotor vpředu), ve verzi 4×4 je výkon 160 kW rovnoměrně rozdělen mezi obě nápravy (dva motory o výkonu 80 kW).
  • Solterra nabídne prostornější interiér než Outback (rozvor 2850 mm) při délce blízké Foresteru (rozměry 4690 x 1870 x 1650 mm)
  • Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou.
  • Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.
  • S uvedením na evropský trh se počítá v polovině roku 2022.

11.11.2021

zobrazit

SUBARU Forester e-BOXER OC Olympia Plzeň 5. -14.11. 2021

Rádi bychom Vám představili nový model SUBARU Forester e-BOXER nyní v OC Olympie od 5. - 14.11. 2021

05.11.2021

zobrazit