Model Subaru Outback získal cenu za nejlepší automobilový interiér roku 2010

Model Subaru Outback získal cenu za nejlepší automobilový interiér roku 2010 v soutěži organizace Ward’s Auto

CHERRY HILL, stát New Jersey, 12. dubna 2010 – Spol. Subaru of America, Inc. dnes oznámila, že Subaru Outback v modelovém provedení 2010 získal cenu za nejlepší interiér roku 2010 organizace Ward’s Auto v kategorii cenově dostupných vozů do 30 tisíc USD. Ocenění organizace Ward’s Auto za interiér roku (Interior of the Year Awards) se rozdělují podle ceny a typu vozu, přičemž zvláštní ceny se udělují za design, všestrannost a identitu značky.

„Nesmírně nás těší, že Outback 2010 získal letošní cenu Ward’s Auto v klání o nejlepší automobilový interiér,“ uvedl David Sullivan, manažer Subaru of America, Inc. „Při návrhu vozu jsme se ptali mnoha zákazníků na to, co ve svém voze chtějí mít, a jejich odpovědi jsme vzali v potaz při vývoji automobilu, který je nejen pohodlný, ale zároveň nabízí prvky zpříjemňující pobyt v interiéru, jako je elektronická parkovací brzda umožňující praktičtější využití v prostoru středové konzoly, nebo zadní opěradla s možností úpravy sklonu, dělená v poměru 60:40. Změny v interiéru modelu Outback se u zákazníků setkaly s příznivým ohlasem, přičemž prodeje v každém měsíci byly oproti stejnému období loňského roku dvojnásobné. K tomu jistě přispěla i průměrná spotřeba 8,10 l/100 (dle metodiky EPA – 29 mpg) u provedení 2,5i CVT a více než 2000 litrů pro převoz nákladu.“
Tým osmi redaktorů organizace Ward’s letos hodnotil 40 vozů se zcela novým nebo výrazně modernizovaným interiérem. Jednotlivá vozidla, která zahrnovala osobní i lehké nákladní automobily, byla rozdělena do kategorií, přičemž z každé kategorie vzešel jeden vítěz. Redaktoři Ward’s kromě toho udíleli speciální ceny za výjimečné výsledky v klíčových oblastech. Díky tomuto rozdělení mohli porotci porovnávat všechny vozy bez ohledu na třídu a cenu. Mezi posuzovanými kritérii najdeme estetický dojem a harmonický design, pohodlí, předávání údajů řidiči, ergonomii, úroveň řemeslného zpracování, materiály, bezpečnost a celkovou nabízenou hodnotu.

 

„Kvůli zaměření na bezpečnost a funkčnost jsme se po léta museli setkávat s jednotvárnými a nudnými interiéry,“ uvedl Drew Winter, šéfredaktor Ward’s AutoWorld. „Vítězové letošního klání ukazují, že styl a originální návrh interiéru vozu začínají být stejně důležité jako je tomu u vnějšího vzhledu automobilu. Nový Subaru Outback je příkladnou ukázkou efektivní zástavby, díky které vůz nabízí více místa pro cestující i jejich zavadla, přičemž oproti staršímu Outbacku se např. prostor pro nohy zadních cestujících prodloužil o plných 10 cm,“ doplnil Winter.

Ceny se budou slavnostně předávat v rámci konference Ward’s Auto Interiors Conference dne 19. května v hotelu Ritz Carlton v Dearbornu, stát Michigan. Registrační údaje lze nalézt online na
www.autointeriors.com.

O organizaci Ward's Automotive Group

Ward’s Automotive Group je jedním z předních světových zdrojů novinek, dat a analýz z automobilového průmyslu s bezmála 80letou historií. Časopis Ward’s AutoWorld je měsíčník vydávaný pro více než 68.000 profesionálů z automobilového průmyslu. Čtrnáctidenní bulletin Ward’s Engine & Vehicle Technology Update nabízí analýzy a přehledy s technickými novinkami a tématy. WardsAuto.com je online služba pro registrované uživatele nabízející prakticky veškeré novinky, data a oborové analýzy od Ward’s Automotive Group, předního světového zdroje informací z automobilového průmyslu. Ward’s Automotive Group coby divize Penton Media, Inc. sídlem v Southfieldu, stát Michigan, rovněž vydává odborný týdeník Ward’s Automotive Reports, měsíčník Ward’s Dealer Business a také nabízí nejrůznější informační služby z této oblasti, včetně referenčních příruček, online databází a specializovaných datových sestav.

 19.04.2010

Mohlo by vás zajímat

BRZ 2,4 Limited

13.02.2023

zobrazit

PF2023

Přejeme Vám mnoho krásných chvil v příjemné atmosféře Vánoc a do nového roku 2023 přejeme všechno dobré, pevné zdraví, mnoho osobních i pracovních úspěchů!

                                                                                     za AUTWEC

                                                                        Libuše Alblová a Jaroslav Weber

21.12.2022

zobrazit

Představení Subaru Solterra

  • Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou.
  • Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.
  • S uvedením na evropský trh se počítá v polovině roku 2022.

Klíčové vlastnosti Subaru Solterra:

  • Dojezd 530 km ve verzi s pohonem předních kol a 460 km s pohonem všech kol (odhad automobilky před homologací).
  • Světlá výška 210 mm, terénní režim X-Mode s novou funkcí Grip Control (automatická jízda konstantní rychlostí).
  • Verze s pohonem přední nápravy nabídne výkon 150 kW (jeden elektromotor vpředu), ve verzi 4×4 je výkon 160 kW rovnoměrně rozdělen mezi obě nápravy (dva motory o výkonu 80 kW).
  • Solterra nabídne prostornější interiér než Outback (rozvor 2850 mm) při délce blízké Foresteru (rozměry 4690 x 1870 x 1650 mm)
  • Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou.
  • Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.
  • S uvedením na evropský trh se počítá v polovině roku 2022.

11.11.2021

zobrazit

SUBARU Forester e-BOXER OC Olympia Plzeň 5. -14.11. 2021

Rádi bychom Vám představili nový model SUBARU Forester e-BOXER nyní v OC Olympie od 5. - 14.11. 2021

05.11.2021

zobrazit