Nové Subaru WRX STI prodejním hitem

Nové Subaru WRX STI prodejním hitem

Fuji Heavy Industries, Ltd. (FHI), výrobce vozů Subaru, dnes oznámilo, že kumulativní prodeje nového SUBARU WRX STI, jehož prodej byl v Japonsku zahájen v červenci tohoto roku (v ČR od října), dosáhl po čtyřech měsících na domácím trhu k číslu 2 400 vozů! Tento výsledek, kterého bylo dosaženo mezi 1. červencem a 31. říjnem, je více než dvojnásobkem původních prodejních očekávání* 1 200 vozů za dané období.

Ultimativní model WRX STI od svého zavedení v roce 1994 získal silnou podporu tisíců nadšených zákazníků a motoristických fanoušků. Vášniví řidiči "estéíček" na celém světě chválí unikátní koncept motoru Subaru Boxer v kombinaci s pohonem všech kol Symetrical AWD jako ten, který poskytuje řidiči plnou kontrolu nad vozidlem a důvěru v jeho schopnosti. Nový 4-dveřový sedan WRX STI, který byl nedávno přidán do modelové řady v reakci na neutuchající poptávku na trhu, získal vynikající hodnocení i pro své extrémní jízdní výkony. Domácí (japonské) prodeje tohoto modelu v posledních čtyřech měsících se přiblížili 1 800 vozům.

FHI dnes také oznámilo, že WRX STI 4-dveřový sedan bude debutovat i v "Gran Turismo 5", nejslavnější závodní videohře pro PlayStation® 3 (datum vydání: 25.listopad 2010, Polyphony Digital Inc., Sony Computer Entertainment Inc. *2).
FHI se zapojilo do řady propagačních akcí kolem WRX STI. Snaží se představit WRX STI jako auto pro "opravdové řidiče" prostřednictvím marketingových aktivit, které poukazují na nekonečnou snahu Subaru o vývoj a nastavení vozu pro maximální důvěru a totální kontrolu. Tyto aktivity zahrnují třeba podporu rally programů - jako je např. skupina Gr. N - po celém světě, reklama v médiích, specializované internetové stránky. Pomocí videohry Gran Turismo chce FHI efektivní a zábavnou formou ještě více zvýšit povědomí o již nyní legendárním modelu a také přiblížit adrenalinový zážitek ze zkušeností s WRX STI dalším řidičům a fandům. Od první série uvedené v roce 1997, získala videohra "Gran Turismo" *3  vysokou popularitu nejen mezi herními fanoušky po celém světě, ale také v kruzích profesionálních závodníků a odborné automobilové veřejnosti.

Důsledné úsilí značky Subaru předkládat vynikající a unikátní technologie, posilující důvěru ve značku jako takovou, jsou oceňovány rostoucím počtem zákazníků. Uznání přesahuje hranice domácího japonského trhu - i v Evropě, kde se WRX STI ve verzi sedan představilo vcelku nedávno, lze z aktuálních testů a recenzí vyčíst, že model bude velmi dobře přijat.

*1 původní měsíční cíl na prodej WRX STI byl 300 vozů.
*2 divize Sony Computer Entertainment Inc., zodpovědná za obchodní operace v Japonsku.
*3 Kumulativní prodeje PlayStation® titulů vyvinutých společností Polyphony Digital Inc. překročily 56 000 000 kusů po celém světě (k červnu 2010), včetně série "Gran Turismo".
PlayStation, PS3 a Gran Turismo jsou registrované ochranné známky společnosti Sony Computer Entertainment Inc.

 26.11.2010

Mohlo by vás zajímat

BRZ 2,4 Limited

13.02.2023

zobrazit

PF2023

Přejeme Vám mnoho krásných chvil v příjemné atmosféře Vánoc a do nového roku 2023 přejeme všechno dobré, pevné zdraví, mnoho osobních i pracovních úspěchů!

                                                                                     za AUTWEC

                                                                        Libuše Alblová a Jaroslav Weber

21.12.2022

zobrazit

Představení Subaru Solterra

  • Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou.
  • Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.
  • S uvedením na evropský trh se počítá v polovině roku 2022.

Klíčové vlastnosti Subaru Solterra:

  • Dojezd 530 km ve verzi s pohonem předních kol a 460 km s pohonem všech kol (odhad automobilky před homologací).
  • Světlá výška 210 mm, terénní režim X-Mode s novou funkcí Grip Control (automatická jízda konstantní rychlostí).
  • Verze s pohonem přední nápravy nabídne výkon 150 kW (jeden elektromotor vpředu), ve verzi 4×4 je výkon 160 kW rovnoměrně rozdělen mezi obě nápravy (dva motory o výkonu 80 kW).
  • Solterra nabídne prostornější interiér než Outback (rozvor 2850 mm) při délce blízké Foresteru (rozměry 4690 x 1870 x 1650 mm)
  • Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou.
  • Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.
  • S uvedením na evropský trh se počítá v polovině roku 2022.

11.11.2021

zobrazit

SUBARU Forester e-BOXER OC Olympia Plzeň 5. -14.11. 2021

Rádi bychom Vám představili nový model SUBARU Forester e-BOXER nyní v OC Olympie od 5. - 14.11. 2021

05.11.2021

zobrazit