Subaru BRZ

Zrozen k jízdě. Pouze za jediným účelem: přinášet co největší radost z řízení každému, kdo usedne za jeho volant. SUBARU BRZ bylo od počátku koncipováno tak, aby nabídlo strhující požitek z jízdy. Disponuje všemi ingrediencemi potřebnými k tomu, aby nabídlo požitek z řízení ryze sportovního vozu — k tomu přispívá nízké těžiště, mimořádně nízká hmotnost vozu, agilní řízení a kokpit zaměřený na řidiče.

Ke stažení

   Ceník a výbava
   Technická data

Final edition

LIMITOVANÁ EDICE 40 vozů FINAL EDITION (vychází z výbavy Sport)

Exteriér:
Barvy karosérie limitky pouze WR Blue Pearl K7X nebo Crystal Black Silica D4S
17" tmavě lakovaná kola ALU 17x7.5J

Interiér:
Potahy sedadel (s vyhříváním) ve speciálním provedení s modrou kůží Alcantara®
Modrá kůže a modré stehy obšívání na volantu, hlavici řadící páky, ruční brzdě, čalounění dveří
Doplňky obložení interiéru v provedení lesklá čerň

Podvozek:
Exlusivně nastavené tlumiče pérování SACHS®
Brzdy Brembo, vpředu 4pístkové, vzadu 2pístkové

Technologie

SUBARU BRZ bylo již od počátku koncipováno jako ryze sportovní vůz. Jako základ byl zvolen bezkonkurenčně nízký a kompaktní motor SUBARU BOXER, kolem nějž je postaven celý sportovní vůz — s agilním řízením, nízkou hmotností a atraktivními jízdními vlastnostmi.

Motor SUBARU BOXER

motor Subaru boxer

Motor SUBARU BOXER pohání SUBARU BRZ do nových výšin přesnosti a vzrušení. Kompaktnější motor o zdvihovém objemu 2,0 litru jsme zastavěli níže a zároveň blíže k řidiči. Jde o vůbec první motor svého druhu vybavený technologií přímého vstřikování a vstřikování do sacího kanálu, která zlepšuje reakce vozidla i spotřebu paliva. Tato jedinečná konstrukce je schopna řidiči přinášet zcela novou úroveň uspokojení.

Nízké těžiště

Nízké těžiště přibližuje řidiče k tomu, na čem skutečně záleží: k asfaltu. SUBARU BRZ pohání kompaktní a výkonný motor SUBARU BOXER , který svojí konstrukcí napomáhá k tomu, že těžiště vozu je pouhých 460 mm* nad povrchem vozovky. Výsledkem je dokonalé a zcela intuitivní jízdní chování, které je zdrojem potěšení každého řidiče, bez ohledu na úroveň jeho zkušeností.
* Měření v závislosti na konkrétním modelu a v souladu se standardy měření koncernu SUBARU CORPORATION.

Vyváženost

Lehká karoserie společně s tuhým podvozkem SUBARU BRZ zaručuje uhlazenou a pohodlnou jízdu, ale zároveň nekompromisní z pohledu těch, kteří touží si za volantem zasportovat. Celý podvozek byl zesílen, aniž by bylo obětováno sportovní zavěšení kol, které přispívá k lepší odezvě řízení a stabilitě, stejně tak jako vyššímu jízdnímu pohodlí. K lepší vyváženosti a manévrovatelnosti napomáhá i rozložení hmotnosti typické pro sportovní vozy, což se odrazilo v mimořádně uhlazeném chování, přinášejícím požitek ze sportovní jízdy.

Vzduch využívá ve svůj prospěch

Nový širší spoiler z hliníkové slitiny propůjčuje SUBARU BRZ stylovější a dravější podobu i lepší erodynamické parametry. Svým tvarem pomáhá účinněji směrovat proudění vzduchu, čímž zvyšuje přítlak v zájmu lepší kontroly a stability za vysokých rychlostí. Subaru BRZ spoiler

Dynamicky naladěné zavěšení kol

Subaru BRZ zavěšení kol

Umně odladěná soustava nezávislého zavěšení kol umožňuje vychutnat si do poslední kapky agilitu a jízdní schopnosti, které SUBARU BRZ dokáže nabídnout. Přední vzpěry McPherson zlepšují tuhost a pocit přímé vazby s koly. Kromě toho umožňují co nejnižší zástavbu motoru SUBARU BOXER v rámci podvozkové platformy. Dvojitá lichoběžníková konstrukce zadní nápravy přispívá k lepšímu záběru pneumatik na výjezdu ze zatáček. SUBARU BRZ díky těmto opatřením nabízí vyšší jízdní pohodlí při zachování vysoké stability.