Subaru Solterra

Představujeme vám první plzně elektrické Subaru. První model postavený na nové platformě e-SGP (e-Subaru Global Platform), na jehož vývoji společně pracovaly automobilky Subaru a Toyota.

Při vývoji Solterry Subaru kladlo důraz na to, aby tento nový globální model byl plnohodnotným SUV Subaru. Tedy automobilem, v němž zákazníci najdou vše, co od Subaru očekávají - bezpečnost, skvělé jízdní vlastnosti i komfort a pohodlí.

Ke stažení

   Ceník a výbava
   Technická data

Víte, že...?

...jméno Solterra vzniklo spojením slov slov Sol a Terra, latinských názvů Slunce a Země. Symbolizuje spojení člověka s přírodou a zároveň cíl vytvořit plnohodnotné SUV od Subaru schopné i jízdy v terénu

Nově vyvinutá platforma umožňuje široce kombinovat multiplikační moduly a části vozu a efektivně tak stavět různé typy elektrických aut. Subaru si kladlo za cíl dodat novému modelu maximální úroveň pasivní bezpečnosti a jízdní stability, což jsou zásadní vlastnosti všech modelů Subaru bez ohledu na typ pohonu. Široká kooperace s Toyotou zahrnovala produktové plánování i návrh designu a pohonu, přičemž obě společnosti využily svých silných stránek – v případě Subaru jde především o dlouholeté zkušenosti s pohonem všech kol, v případě Toyoty o rozsáhlé know-how v oblasti elektrifikace.

Bateriový elektrický vůz

Elektrický pohon otevírá automobilům svět nových možností: tuhost nově vyvinuté elektrické platformy e-SUBARU GLOBAL PLATFORM významně zvyšuje kompaktní vysokokapacitní akumulátor integrovaný v její nosné struktuře. Přední a zadní elektrické hnací jednotky eAxle přinášejí lepší ovladatelnost, vyšší bezpečnost a tichý provoz, které může poskytnout pouze elektromobil.

Design

Silueta jedinečná pro BEV dostala design karoserie SUV vyjadřující sílu a masivní dojem s horizontálně umístěním šestiúhelníkové masky chladiče a mohutnými blatníky, které se tlačí zevnitř. Charakteristické světlomety okamžitě prozradí, že se jedná o Subaru, díky inovativnímu designu, který vyjadřuje jedinečnost Subaru.

Bezpečnost

Subaru vynakládá mimořádné úsilí na bezpečnost svých vozů. Své vyspělé bezpečnostní systémy testuje již více než padesát let. SOLTERRA je vybavena kompletní sadou našich inovativních systémů prevence a předcházení kolizím. Patří mezi ně především systém SUBARU Safety Sense, a také elektrická platforma e-SUBARU GLOBAL PLATFORM, která je naším dosud nejpevnějším technickým základem navrženým pro ochranu posádky i akumulátoru. Díky našemu komplexnímu přístupu k bezpečnosti je naším cílem budoucnost bez nehod.